Sveikiname!

2014-05-30

Sveikiname visus sėkmingai baigusius 2-ąją klasę! Džiaugiamės pasiektais rezultatais ir padaryta pažanga!

Geriausių rezultatų šiais metais pavyko pasiekti Aurimui Briedžiui, Austėjai Grybaitei, Kotrynai Jackevičiūtei ir Gerdai Petrauskaitei. Sveikiname!

 

Metų 2a klasės mokinio titulą (už puikius pasiekimus, aktyvų dalyvavimą renginiuose, konkursuose, už puikų pavyzdį draugams kaip nuoširdžiai ir draugiškai elgtis) laimėjo Gerda Petrauskaitė ir Kotryna Jackevičiūtė!

Mažoji olimpiada

2014-05-29

Panevėžio Senvagės pagrindinė mokykla dalyvauja projekte ,,Olimpinę ugnelę į kiekvieno širdelę“. Šio projekto metu ne tik mokyklos pradinių klasių mokiniai, bet ir priešmokyklinukai iš trijų ikimokyklinio ugdymo įstaigų įgis žinių apie olimpinį sąjūdį, olimpizmą, jo idealus, vertybes. Gegužės 29 d. mokyklos pradinių klasių mokiniai praktiškai išbandė jau įgytas žinias - mokykloje vyko Mažoji olimpiada. Olimpiadą atidarė ir visus susirinkusius dalyvius pasveikino mokyklos direktorius Kazimieras Armonavičius. Skambant mokyklos himnui iškilmingai įnešta mokyklos vėliava. Komandinėse bei individualiose rungtyse kiekvienas dalyvis išbandė savo jėgas, vikrumą, taiklumą, šoklumą. Visi Mažosios olimpiados dalyviai paskatinti saldžiosiomis dovanėlėmis, o rungčių nugalėtojams įteikti apdovanojimai – taurės, medaliai bei diplomai.

Džiugu, kad Mažosios olimpiados metu mokyklos pradinukai patyrė nepamirštamų bei jaudinančių akimirkų, ugdėsi kilnaus elgesio, bendradarbiavimo bei komandinio darbo įgūdžius, patobulino sveikos gyvensenos kompetenciją.

 

Šeimos šventė

2014-05-21

Drauge su mamytėmis, tėčiais, broliukais ir sesutėmis smagiai praleidome laiką Šeimos šventėje: koncertavome, šokome, dainavome, dalyvavome proto mūšyje...

Mes - Respublikinio gebėjimų konkurso ,,Lietuvos gamtininkas" prizininkai!

2014-04-29

Šiandien mūsų komanda (Austėja G. Gerda, Kotryna ir Vilius) dalyvavo Respublikiniame gebėjimų konkurse ,,Lietuvos gamtininkas" ir pademonstravo puikius gebėjimus - iškovojo II-ąją vietą! Iš viso konkurse dalyvavo 21 komanda iš įvairių Lietuvos miestų. Sveikiname mūsų gamtininkus!

Raiškaus žodžio konkursas

2014-04-24

Mokykloje vyko Raiškaus žodžio konkursas, skirtas Kristijono Donelaičio 300-ųjų gimimo metinių paminėjimui. Džiaugiamės savo klasės skaitovų konkurso nugalėtoja Kotryna. Ji mokyklos raiškaus žodžio konkurse lamėjo III-ąją vietą!

Ar pažįsti pavasarinius augalus?

2014-04-23

Gamtos mokykloje susipažinome su pavasariniais augalais. Sužinojome ne tik jų pavadinimus, bet ir ieškojome skirtumų tarp labai panašių gėlių geltonžiedės plukės ir vėdryno.

Aš - atsakingas pilietis

2014-04-11

Saugaus eismo klasėje sužinojome, kaip saugiai važiuoti dviračiu, kaip pėsčiajam saugiai elgtis kelyje ir kaip teisingai prisisegti saugos diržus.

Kipras papasakojo apie savo augintinius degu: kuo minta, ką mėgsta, kaip juos prižiūrėti. Klasės draugai pateikė daug klausimų, o Kipras į visus juos žinojo atsakymus!

Atsakingas pilietis turi rūpintis jį supančia aplinka, todėl pasirūpinome parko, esančio šalia mokyklos, švara ir tvarka.

Kuris inkilėlis tinka varnėnui, o kuris naminei pelėdai?

2014-04-09

Ar žinote kaip tinkamai pagaminti inkilėlį? Koks inkilėlis kokiam paukščiui tinka? Kiek kartų išleista Lietuvos raudonoji knyga ir kaip ji keitėsi? Mes tai sužinojome Gamtos mokykloje!

Pasodinome ąžuoliuką!

2014-04-07

Kaip pasodinti ąžuoliuką, kad medelis užaugtų didelis ir tvirtas? To mus mokė Panevėžio gamtos mokyklos metodininkė Rima. Atidžiai išklausę patarimų, patys pasodinome ąžuoliuką! Nepamiršome šiek tiek pakirpti šaknis, pavilgyti jas molio skiedinyje ir tinkamai paruošti duobę medeliui. Pasodinę medelį pritvirtinome prie įkalto kuolo ir gausiai palaistėme. Kiekvienas pasakėme savo palinkėjimus pasodintam ąžuoliukui. Pasidžiaugę puikiai atliktu darbu, vaišinomės karšta arbata bei neapsakomai skaniais sumuštiniais. Viktorinoje pasitikrinome savo žinias. Laiką praleidome ne tik smagiai, bet ir naudingai!

 

Mūsų dziudistai!

Linkime Viliui ir Rėjui sėkmės ir toliau iškovojant garbingus medalius!

Švenčiame Tarptautinę vaikų knygos dieną

2014-04-02

         Mes. 2a klasės mokiniai, Panevėžio Smėlynės bibliotekoje susitikome su rašytoja ir žurnaliste Gintare Adomaityte. Ji papasakojo apie rašytoją H. K. Anderseną. Būtent šiandien gimė rašytojas ir ši diena - balandžio 2-oji - yra Tarptautinė vaikų knygos diena. H. K. Andersenas gimė prieš 209 metus, tačiau dar ir šiandien jo knygos yra mielai skaitomos. 

         H. K. Andersenas augo neturtingoje šeimoje, bet mokėjo puikiai svajoti. Savo svajonėse tapdavo karalaičiu arba princu. Kartą jis sunkiai susirgo. H. K.  Anderseno mama pasikvietė būrėją, nes gydytojais nelabai pasitikėjo. Kristijanui gulint mirties patale, danguje nukrito kometa ir būrėja išpranašavo:

        - Vaikas ne ik pasveiks, bet ir taps žinomu visame pasaulyje!

      H. K. Andersenas svajojo tapti aktoriumi, tačiau reikėjo mokėti gražiai šokti, dainuoti ir pasakoti. Šokti jam visai nesisekė, nes buvo aukštas ir nelankstus, kaip baslį prarijęs. Na, o pasakojo nuostabiai, bet vis dėlto aktoriumi netapo.

        Parašęs pirmąją savo knygą ir užsidirbęs pinigų, juos taupė. Teko ir pabadauti. O už sutaupytus pinigus H. K. Andersenas pirko gražius drabužius, kad galėtų lankytis karalių pokyliuose. 

        Susitikimas man labai patiko. Daug sužinojau apie H. K. Anderseną. Mane sužavėjo jo vaikystė.

                                                                                       Gerda Petrauskaitė

 

Kaip skirstome gyvūnus?

Kas yra bestuburiai? Kas gyvena po žeme? Kas plaukioja vandenyje? Kas turi sparnus? Atsakymus į šiuos  ir į kitus klausimus ieškojome kartu su grupės draugais. Taip dirbti smagiau!

Augalų laboratorija

2014-03-27

Šiandien pas mus svečiavosi biologijos mokytoja Lina. Tyrinėjome įvairias sėklas, aiškinomės, kokių sąlygų reikia, kad jos sudygtų. Mokytoja Lina išmokė mus, kaip taisyklingai sėti bei sodinti ne tik sėklas, bet ir augalus. Pasėjome įvairiausių sėklų: mairūno, salotų, ridikėlių, burokėlių, žirnių, pupelių, moliūgų... Sužinojome, kas yra drenažas ir kam jis reikalingas. Persodinome pelargonijų daigelius. Jie greitai mūsų klasę pradžiugins savo nuostabiais žiedais! 

Kaip pasirinkti augintinį ir kaip juo rūpintis?

2014-03-26

Panevėžio gamtos mokykloje domėjomės, ką reikia žinoti renkantis augintinį, kaip juo rūpintis. Sužinojome, kuo skiriasi akvariumas ir terariumas, kas juose auginami. Ar esate girdėję apie gyvūnų gerovę? Susiskirstę poromis suradome nurodytą gyvūną ir tyrinėjome, ar gyvūnų laikymo sąlygos tinkamos. Ačiū metodininkei Rimai už įdomią pamokėlę!

Gandrinės

2014-03-25

Kovo 25 d. šventėme Gandrines.  Pas mus svečiavosi mokyklos pirmokai ir trečiokai. Jiems papasakojome ne tik apie tai, kada parskrenda gandrai, bet ir kaip juos pasitinka žmonės, kuo jie minta, kaip ir kur suka lizdus, peri ir dar daug  kitų įdomybių.

Lutučiukai švenčia Žemės dieną

2014-03-20

Mes. Lutučiukų klubo nariai, šiandien sveikinome Lututę su 7-uoju gimtadieniu ir dalyvavome šventėje, skirtoje Pasaulinei Žemės dienai paminėti.  Vaišinomės Lututės tortu, Tado Ivanausko muziejuje pamatėme įvairiausių gyvūnų, o Zoologijos sode mūsų dėmesio labiausiai susilaukė ruonis!

Akcija „Paukščiai grįžta namo“

2014-03-17

Mes, Jaunieji miško bičiuliai, jau antrus metus pasirūpiname sugrįžtančiais paukščiais - keliame inkilėlius. Šiemet juose apsigyvens ir varnėnai, ir bukučiai, ir lipučiai, ir musinukės... Jau netrukus linksmins mus savo giesmelėmis!

Šaškių turnyras

2014-03-17

Sveikiname nugalėtojus! Šaškių karaliene tapo Austėja G., o karaliumi - Vilius! Karaliaus ir karalienės dvikovoje laimėjo Austėja. Taigi ji atstovaus mūsų klasę mokyklos šaškių turnyre. Sėkmės!

2014-03-18

Mokyklos šakių turnyre Austėja nugalėjo visas mergaites, o bendroje įskaitoje užėmė III-ąją vietą. Sveikiname! 

Kaziuko mugė

2014-03-04

Šiandien mokykloje šurmuliavo jau tradicine tapusi Kaziuko mugė. Mugėje buvo gausu mokinių pagamintų darbelių, pačių gardžiausių meduolių, riestainių... Ir, žinoma, puiki nuotaika!

Aš myliu Lietuvą!

2014-02-13

Širdelė draugui

2014-02-14

Kaukių šėlsmas

2014 m. vasaris

Išradingosios nuostabiosios Gerdos ir Rėjaus kaukės. Pasigrožėkime!

Amatų diena

2014-01-28

Panevėžio moksleivių namuose patyrėme daug puikių įspūdžių. Susipažinome su įvairiais amatais. Patys tapome dizaineriais, dailininkais, konstruotojais, keramikais...

Dėkojame šauniesiems Panevėžio moksleivių namų mokytojams už šiltą priėmimą ir daug naujų patyrimų!

Žiemojantys paukščiai

2013 m. lapkritis - 2014-m. vasaris

Projekto ,,Kaip padėti žiemojantiems paukščiams" dalyviai (tradicinis Panevėžio gamtos mokylos organizuojamas projektas ,,Už vieną trupinėlį čiulbėsiu visą vasarėlę") gilino žinias apie Lietuvoje žiemojančius paukščius, rinko informaciją įvairiuose šaltiniuose, ją analizavo, sistemino, apibendrino. Parengė parodą ,,Žiemojantys paukščiai".  Savo patirtimi, kaip atpažinti paukštelius ir kaip jais pasirūpinti antrokai pasidalijo su mokyklos 1-2 klasių mokiniais. Džiaugiamės, kad paukštelių draugų bus daugiau!

Kalėdos, Kalėdos!

2013-12-20

Mūsų pingviniukai - žavingiausi ir linksmiausi!

2013-12-16

Sveikinu visus darbštuoliukus! Jūsų kruopščiai pagaminti žavingieji pingvinai papuošė mūsų klasę ir pelnė I-ąją vietą mokyklos Kalėdinio kabineto puošimo konkurse.  http://www.senvages.panevezys.lm.lt/ Valio!

Mūsų šokėjėliai, dalyvavę CIDO arenoje vykusioje Kalėdinės mugės atidarymo šventėje

2012-12-13

Ačiū šokio mokytojai Zitai Rimkuvienei!

Arkadijus Vinokuras ir ,,Mergaitė su degtukais"

2013-12-05

Vaikų akyse Misteris Arkadas virsta H.K.Andersenu. Visi vaikai dalyvauja pasakos sekime. Kokią žinią neša ši pasaka? Mes jau žinome atsakymą...

Juk gruodis - gerumo mėnuo!

 

Sveikiname Vilių!

2013 m. lapkritis

Drauge su Viliumi džiaugiamės puikiais laimėjimais dziudo varžybose. Valio!

Augmenijos ir žmogaus bendrystė

2013-11-28

Edukacinėje programoje ,,Augmenijos ir žmogaus bendrystė", kuri vyko Panevėžio Smėlynės bibliotekoje, patyrėme daug įspūdžių. Sužinojome, kada atsirado Žemė, kaip atsirado ir kokie buvo patys pirmieji Žemėje augalai. Ar matėte, kaip atrodo dumbliai? Mes matėme! Mokėmės atpažinti augalų sėklas. Vieni iš jų kūrė nematytus, jau išnykusius augalus, kiti - ateities augalus. Mokėmės atpažinti daržoves iš sėklų, kitus augalus - iš kvapų. Pasėjome ir namo parsinešėme ridikėlio sėklų. Nekantriai laukiame, kada pasirodys pirmasis daigelis...

Festivalis ,,Šokim šokimėlį!"

2013-11-28

Lapkričio 28 d. mūsų mokykloje vyko festivalis ,,Šokim šokimėlį!", kuriame dalyvavo ir svečiai iš kitų Panevėžio mokyklų. Sveikiname mūsų klasės šokėjėlius! Tai pirmasis mūsų šokėjų pasirodymas!

Smagu baseine!

2013 m. spalis-lapkritis

Mes - Lutučiukai

2013-11-08

Kaip energijos taupymas susijęs su paukščiais? Kaip klimato kaita veikia gamtą, augalus, gyvūnus? Kaip mes, lutučiukai, galėtume prisidėti prie gamtos išsaugojimo, rūpindamiesi aplinka, kurioje gyvename, taupydami energiją?

Kaip ir iš kur atsiranda nuotraukos, įdomūs pasakojimai žurnale vaikams apie gamtą ,,Lututė"?

Atsakymus į šiuos klausimus mums padėjo sužinoti  Lutučiukų klubo sumanytoja - žurnalo ,,Lututė" redaktorė Lina Marmaitė Snitkienė. 

Konkursas ,,Mano mokytojas"

Visi mūsų klasės mokiniai piešė mokytoją. Konkurse dalyvavo Austėjos G., Karolinos, Gerdos, Aurimo, Kornelijos, Redos, Kipro ir Gabijos darbai. Sveikiname nugalėtojus!.Apie konkursą čia.

Ekskursija į Anykščius

2013-09-17
Iš kur kilo miesto pavadinimas ,,Anykščiai"?
  • Padavimas apie skalbiančią moterį. Sakoma, jog kadaise viena moteriškė pasiėmė kultuvę ir atėjo prie bevardės upės velėti rūbus. Bevelėdama ji užsigavo nykštį ir ėmė šaukti: „Aaa, nykštys, aaa nykštys…“ Žmonės išgirdo šį riksmą, ėmė pasakoti apie atsitikimą kitiems ir galiausiai praminė upę Anykšta. Po kiek laiko ir miestas, kuriame vinguoja upės vaga, buvo pavadintas Anykščių vardu.
  • Padavimas apie grafą Nykštą. Pasakojama, jog ten, kur dabar yra Anykščiai, anksčiau buvo kaimelis, kuria gyveno grafas Nykštas. Jis buvo geraširdis ir žmonių mylimas. Vieną kartą grafas su sūnumi išjojo medžioti, na o grįždami jiedu jojo per nedidelio upeliuko tiltą ir įlūžo. Sūnus prigėrė, o grafas po kelių dienų mirė iš sielvarto. Žmonės grafo atminimui upelį pavadino Anykšta, o kaimelį - Anykščiais.

http://www.baranauskas.lt/lt/left/apie-mus/seimyniskeliu-piliakalnio-kompleksas/

  • Ant Šeimyniškėlių piliakalnio XIIIa. viduryje stovėjo valstybinė medinė pilis, saugojusi šiaurinį Lietuvos valstybės pasienį. Tai buvo pati didžiausia pilis Rytų Lietuvoje, spėjama Mindaugo Vorutos pilies vieta.

 

Pasaka

Ant aukšto stataus kalno pasirodė stebuklingas žiburys. Žibėjo jis kaip žvaigždė, apsiaustas šviesiu ratu iš aukso raidžių. Pamatę tat, žmonės ėjo prie kalno, stebėjos į žiburį, bet, negalėdami ant to kalno užlipti, negalėjo išskaityti aukso raidžių. Pagaliau atsirado jaunikaitis, kuris susirinkusiai miniai perskaitė: ,,Žmonių laimė". Pasklido apie tai garsas po visą šalį: visur tik apie tai kalbėjo. Bet niekas negalėjo gerai suprasti ir kitiems išaiškinti, ką tie žodžiai reiškia. Ištisas dienas ir naktis budėjo žmonių minios prie kalno, vienos nueidamos, kitos ateidamos, ir laukė naujo, dar didesnio stebuklo ar išaiškinimo senojo...

Perskaityk visą pasaką: Jonas Biliūnas ,,Laimės žiburys"

,,Daraktorių mokyklėlė"

  • DaraktoriusXIXa.XXa. pradžios Lietuvos valstiečių slapta steigtų ir išlaikytų kaimo mokyklų mokytojas. Daraktoriai buvo įvairios socialinės padėties ir išsimokslinimo, kartais daraktoriauti pradėdavo net 8–10 m. vaikai. Daraktoriais dirbo lietuvių švietėjai: Gabrielė Petkevičaitė-BitėPovilas VišinskisJonas Biliūnas.
  • Daraktorių mokyklos paplito spaudos draudimo laikotarpiu. Carinė administracija daraktorius ir mokinių tėvus baudė piniginėmis baudomis iki 300 rublių arba iki 3 mėn. arešto. 
  • Daraktoriaus mokykla specialių patalpų neturėjo, mokytojas su mokiniais rinkdavosi tai vienoje, tai kitoje valstiečio pirkioje, paprastai po savaitę. Daraktoriai mokė vaikus skaityti ir rašyti lietuvių kalba, skaičiuoti, skaityti rusų ir lenkų kalbomis, pateikdavo Lietuvos istorijos ir geografijos žinių.

Mokslo ir žinių šventė

2013-09-02